Hír: Zenével, tánccal és énekkel köszöntötték a hölgyeket Abonyban
(Kategória: Kulturális hírek)
Küldte: Sajtóreferens
2015 március 21 szombat - 15:01:52


2015. március 8-án délután rengeteg kíváncsi és kikapcsolódni vágyó hölgy gyűlt össze az abonyi Művelődési Házban. A férfiak mindig tudják, mi kell a nőnek! Zenés nőnapi gálaműsor – hirdetette a plakát. Ezek a fiatal lányok, asszonyok, nagymamák úgy döntöttek, hogy a róluk szóló napon részt vesznek a tiszteletükre megtartott gálaműsoron. Szilágyi Tamás, a gálaműsor rendezője a programot úgy állította össze, hogy a hölgyek kedvére tegyen. A műsorszámok között megjelent a „Tavasz” is, hiszen a hölgyek a tavasz hírnökei is. Azért is igaz ez, mert március elején, a tavasz ébredésével köszöntik a nőket, a hóvirágok és a bátrabb virágok megjelenésével egyidejűleg. Török Vivien énekelte a Subidubi májust; a színpadon zajló vidám, parkot idéző jelenetek felélesztették a közönségben a tavaszt. Zalatnay Sarolta Fák, virágok, fények című melódiáját Túri Ágnes adta elő, mellyel a hosszú, sötét, nyomasztó tél utáni ébredező természetet idézte meg. Vivien Koncz Zsuzsa, vidám, határozott dalának, a "Valahol egy lány” eléneklésére is vállalkozott.
 
Képgaléria a fotóra kattintva tekinthető meg. Fotó: Borsányi János, Darányi Erika



A műsorszámokat a Gyarmati Martina-Simonyi Sándor és a Lakatos Lilla-Takács Roland táncos párok produkciója tette feledhetetlenné. Külön fénypontja volt az eseménynek, hogy a táncosok egyéni produkcióval is felléptek, így a versenyeken már számtalanszor elismert tánctudásukat az abonyi színpadon is megcsillogtathatták. Tehetségük bizonyítja, hogy számtalan zenei műfajban megállják a helyüket, a színházteremben most latin és standard (angol és bécsi keringő) műfajban mutatták meg igazi tudásukat. Vidám, pörgős táncelemek, és sejtelmes, titokzatos tánclépesek is jellemezték produkciójukat. A nőnapi köszöntő előtti nyitódal, az - All Shook Up - rögtön az övék volt, mellyel megalapozták a délután hangulatát.
 
Szilágyi Tamás köszöntötte a hölgyeket, felidézte a nőnaphoz kötődő történelmi eseményeket, és megpróbálta jellemezni a nőket. Nem volt egyszerű dolga, de azt hiszem sikerült. Koós János két dala is elhangzott az műsorban, a „Mikor jössz már énfelém” című produkciót Kovács Andor énekelte jóleső könnyedséggel, melyet Lilla és Sándor közös tánca koronázott meg. A Kislány a zongoránál című dalt Kiss Zsolt, a nagykőrösi Körszínház és Ifjúsági Stúdió direktora idézte meg. Zseniális táncelemekkel közreműködött Lilla és Roland. Szilágyi Tamás néhány percig „törte” csak meg a vidám, zsongó produkciók sorát, amikor Máté Péter csodálatos, lírai dalát, az „Ő”-t énekelte, mellyel sikerült könnyet csalni néhány hölgy szemébe. Lilla balett mozdulataival tette frenetikussá a produkciót.
 
 
Az „Ó, miszter alkohol”, a „Hé, miszter twist miniszter”, a „Fogj egy sétapálcát”, a „Gedeon bácsi”, és a „Hajjaj fekete vonat” című vidám nóták igazán vérpezsdítően sikerültek, a csodás énekhangok mellett nem nélkülözték a finom humort sem. A sétapálcát és a mikrofont az ifjú Szabó Benedek ragadta meg, aki számos másik abonyi színkör állandó szereplője is. A színpadi jeleneteket az énekesek színészi ambíciói mellett Jáger Zsolt mókás improvizációi is feldobták. Ezzel a csupa derűs dalok nem értek véget, ugyanis Kiss Zsolt életteli és szellemes előadásmódja felejthetetlenné tette a „Csak egy tánc volt”, és a „Talán egy perc alatt” című dalokat is. Tamás és Ágnes duettjében hallhatta a közönség Korda György és Balázs Klári közismert dalát, a „A szerelem él” című dalt, de felcsendült Záray és Vámosi „Köszönet a boldog évekért” című nótája is. Ági és Tamás már nem először énekelnek együtt, amely érződött is a dalok könnyed és kellemes előadásmódján. 
 
Frank Sinatra Sway című fantasztikus dalát Andor elegánsan énekelte el, Martina és Sándor egészítették ki táncelemeikkel. Németh József Angela című dalában Andor színészi tehetségét is kibontakoztatta. Vivien adta meg a kegyelemdöfést a közönségnek, amikor soraikban járva énekelte el a „Szervusztok régi barátok” című dalt. Ráadás dalként a „Comment Ca Va” című legendás melódia hangzott el Szilágyi Tamás tolmácsolásában. Ekkor már a közönség soraiból is többen a színpadon énekeltek és táncoltak. Azt hiszem, nőtársaim nevében is mondhatom, hogy ezen a délutánon a Művelődési Házban különösen jó volt Nőnek lenni.
 
A szereplők bemutatása:
 
Török Vivien, Abony: „Azért énekelek, mert kikapcsol. Kiénekelhetem magamból minden örömömet, bánatomat. És akkor vagyok a legboldogabb, ha ez a közönséget is megfogja.”
Vivien kiskora óta imád énekelni és szerepelni, gyakran tartott otthon is előadásokat a nagyszülőknek, szülőknek. Ezt követően az iskolában is megmutatta magát a rendezvényeken, ahol szavalt és énekelt is. Mára a közönsége kibővült, egyre több zenés műsor gyakori főszereplője. 15 éves korában kezdett el komolyabban foglalkozni az énekléssel, belekóstolt a klasszikus éneklésbe, amit nagyon megszeretett, de a főiskola mellett nem sok ideje jut rá, hogy elmélyüljön benne. Énekelt az SDK lányzenekarban is, amelyet nagyon élvezett. Sokféle stílust kedvel, a poptól a musicalig. Játszott a Leszállás Párizsban és a Bécsi diákok darabokban is. 2013 óta tagja az Abonyi Musical Stúdiónak is.
 
 
Túri Ágnes, Szolnok: „Szeretem a színház világát.”
Ágnes hobbiból kezdett el énekelni és táncolni tanulni, akkor még csak pop zenét, majd egyre jobban kezdte érdekelni a színpad, ezért egészen Pestig ment, és beiratkozott az Etűd Zeneiskolába, ahol klasszikus éneklést és zongorát tanult. Emellett a Petőfi Musical Stúdióba járt, és itt szeretett bele véglegesen és visszavonhatatlanul a színház világába. Közben felvették a Kővirágok Énekiskolába, ahol sokat tudott fejlődni, és több neves tanártól is tanulhatott. Ebben az iskolában musical színészi oklevelet kapott. 2013-ban csatlakozott az Abonyi Musical Stúdióhoz, akikkel azóta számtalanszor állt már abonyi színpadon. 
 
 
 

Kiss Zsolt, Nagykőrös: „Haladjunk fiatalok.”
Zsolt középiskolás korában csöppent bele a színpad és az éneklés világába, és valahogy elkapta a gépszíj. Jelenleg a nagykőrösi Körszínház és Ifjúsági Stúdió művészeti igazgatója. A rendezés mellett egy percig sem mond le a színpadról, szinte minden alkalmat megragad az éneklésre és a szerepelésre. Lételeme a szórakoztatás. Társulata állandó szereplője a törteli, a nyársapáti, az abonyi és a nagykőrösi kulturális életének, de eljutottak már külföldre is.



Kovács Andor, Abony: „Egy fenékkel bajos egyszerre két lovat megülni – mondta egyszer Csúti Gyula bácsi. Erre mindig emlékezni fogok."
Andor zeneóvodában kezdte a pályafutását, majd a Gyulai iskolában folytatta, ahol az énekkar tagjaként rengeteg lehetősége adódott a szerepelésre. Az első komolyabb szereplésre 2000-ben került sor, amikor a Háry Jánosban Kocsis Marci bácsit alakította. Ezt követte a János vitéz, a Mágnás Miska, az Obsitos, a Leányvásár és a többi számtalan szerep. Egy szolnoki színkörhöz is csatlakozott, ahol gyerekdarabokat adtak elő. Barátaival alakítottak egy rock zenekart The Crossroads néven, bár Andor azóta már kivált a csapatból. Elkezdett a magyar nóta felé fordulni, de a rock is a szíve csücske maradt. Az éneklés művészetét Börcsök Bálint magánének tanárnál fejlesztette tovább. Közben csatlakozott a Szilágyi Tamás vezette Temessy Hédi Színjátszó Körhöz is. Mellette három évig jazzbalettozott, rengeteg fellépésük és versenyük volt.
 
Szabó Benedek, Abony: „Továbbra is folytatni szeretném ezt a remek „munkát” és örömet szerezni az embereknek.  
Benedek már nagyon korán belekóstolt az éneklésbe és a színészetbe. 2011 óta állandó szereplője a Nagyabonyi Színkörnek, a Bihari Színkörnek, tagja az Abonyi Musical Stúdiónak. Fiatal kora ellenére számtalan fellépéssel büszkélkedhet. 2014 óta jár magánénekre, ahol tanára segít a hangképzésben. Benedek a jövőben is ezzel szeretne foglalkozni, és mindent megtesz, hogy egyre jobb legyen.
 
Szilágyi Tamás, Abony: „A színpadon innen és túl is a maximumra törekszem.”
Tamás a középiskolában ismerkedett meg a színjátszással és az énekléssel, akkor még amatőr szinten, és annyira megtetszett neki, hogy rövid időn belül csatlakozott a Patkós Irma Művészeti Iskolához, ahol színész végzettséget szerzett. Szinte minden zenei műfajban kipróbálta már magát, kedvence mégis a musical. A szereplés mellett rákapott a rendezés ízére is. Szeret tanítani, korábban a Temessy Hédi Színjátszó Kört vezette, jelenleg az Abonyi Musical Stúdió vezetője. Énekel egy rockzenekarban is. Egyre több szóló és társulati felkérésnek örülhet.
 
Gyarmati Martina, Abony: „Nagyon sokat köszönhetek a családomnak, akik mindig támogatnak.”
Martina már 8 éve táncol versenyszerűen, 6 évig modern táncban, 2 éve társastáncban versenyez. Továbbra is szeretné folytatni a táncolást, mert nagyon sok pozitív visszajelzést kap, és fontos számára az emberek szórakoztatása.
 
Lakatos Lilla, Cegléd: „Az első táncóra nem tetszett, aztán jött egy fordulat, és azóta el sem tudom képzelni az életem tánc nélkül.”
Amikor Lilla elkezdte a táncolást, a szülei bíztatása kellett, hogy ne hagyja abba. Fiatal kora ellenére már 7 éve táncol. Részt vett formációs és páros táncversenyeken is. Most készül letenni az alapfokú táncvizsgát.
 
Takács Roland, Cegléd: „Szenvedélyem a hip-hop és a színpadi showtánc.”
Roland 11 éves kora óta táncol, 5 éve a társastáncot is kipróbálta, és azóta nem tud elszakadni tőle. A Rajkó-Talentum Tánc- és Zeneművészeti Iskolában tanult, majd a Dance Force Tánciskolában folytatta, ahol Balogh Józseftől nagyon sokat tanult. Több műfajba is belekóstolt. Sok elismert emberrel táncolt és dolgozott együtt, pl. Für Anikó színművésznővel. Szolnokon a társastánc műfajában Lakatos Lillával második helyezést értek el. Hip-hop-ban többszörös első helyezést sikerült megszereznie. Két videóklipben is szerepelt.
 
Simonyi Sándor, Törtel: „Ha meghallom a zenét, elfelejtek mindent, és csak arra koncentrálok, hogy át tudjam adni a közönségnek, amit megélek.”
Sándor rengeteget szerepelt már kiskorában is iskolai műsorokon, ahol a tánccal és a szavalással is megismerkedett. 10 éve táncol, 2 éve versenyszerűen. A latin-amerikai műfajokban szokta leginkább megmérettetni magát. Számos felkéréssel büszkélkedhet a környező településeken, de voltak fővárosi fellépései is.
 
A táncosok jelenleg Cegléden, a Tetz Alapfokú Művészeti Iskolában tanulják a tánc művészetét. A műsorra felkészítő tanáruk: Lévai Enikő
 
Videós összefoglaló IDE KATTINTVA.
 
Darányi Erika
 
Támogatók:
Abonyi Lajos Művelődési Ház
Körszínház és Ifjúsági Stúdió, Nagykőrös
Végvári család
Gedi-Press Reklám- és Dekorstúdió
Blero Ablak
Bármi-Kő Bt.
Strand kisvendéglő
Beuaty Boksz Szépségstúdió
Tatár Kis Krisztina kozmetika
Pénztárgépcentrum
Zilahi Autoglas
Lótusz Feng Shui Ajándék és Könyvesbolt
Sóház Hotel
Ferrum Műszaki Szerelvény
Kunkori Húsbolt
Agropont Virág- és kertészeti szaküzlet
 
Segítőinknek is külön köszönet:
Bujdosó Tamás hangosítás
Guti Tivadar fénytechnika
Borsányi János fotó, kamera
Antal Viktor technikai segítő
Jáger Zsolt



Ezen hír származási helye: abony.hu
( http://www.regi.abony.hu/news.php?extend.1945 )