Hír: Major József újra megcélozza Hawaii-t
(Kategória: Akikre büszkék vagyunk)
Küldte: Sajtóreferens
2016 augusztus 03 szerda - 12:13:23

Major József 2005 és 2011 között sorozatban hétszer nyerte az Országos Magyar Ironman Bajnokságot Nagyatádon. A győri Széchenyi-egyetem sportegyesületének (SZESE) 37 éves kiválósága két év után tért haza az USA-ból, az elmúlt öt évben nem versenyzett itthon. Ha már hazalátogatott, kánikulai melegben majdnem visszaszerezte trónját az emberpróbáló versenyen (3,8 km úszás, 180 km kerékpározás, 42 km futás). "Nem múlott sokon. Fej-fej mellett haladtunk a kétszeres címvédő Flander Marcival. A futás alatt volt olyan időszak, amikor 20 másodperccel vezettem vetélytársam előtt. Végül, 8 óra 29 perces időeredménnyel másodikként értem célba, négy perces hátránnyal. Az időeredményem biztató a jövőre nézve. Igaz, van bennem kis tüske, hisz közel voltam a 8. magyar bajnoki címemhez" - értékelt a kisalföldi vasember.

Amerikában sincs kolbászból a kerítés

Major József öt-hat éve a nemzetközi ironman mezőny egyik legerősebb európai versenyzője volt. Akkoriban kilencedik helyen állt a világranglistán, 2012-ben a sportág fellegvárának számító Egyesült Államok nemzeti bajnokságán harmadikként dobogóra állhatott New Yorkban. "Az utóbbi időben betegséggel küzdettem, vastagbélgyulladást állapítottak meg nálam az orvosok. Bár még így is voltak jó eredményeim - első háromban értem célba a mexikói Los Cabos-ban rendezett ironmanen -, nem tudtam úgy teljesíteni, mint a korábbi években. Több mint négy és fél éve költöztünk ki a feleségemmel az Egyesült Államokba.

A cikk teljes terjedelmében IDE kattintva olvasható!
Forrás: kisalfold.hu

Ezen hír származási helye: abony.hu