Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2016 augusztus 15 hétfő - 21:31:37     Akikre büszkék vagyunk      Hozzászólás0

varga_janos_olimpikon_beiktattak_birkozo_hiressegek_csarnokaba_abony_2016.jpgBekerült a birkózó Hírességek Csarnokába az abonyi születésű Varga János, az 1968-as mexikói olimpia bajnoka.

A beiktatásra magyar idő szerint szombaton a riói olimpia helyszínén került sor.

A magyar szövetség (MBSZ) tájékoztatása szerint a nemzetközi szövetség egy "birkózóházat" alakított ki Rio de Janeiróban, de a 76 éves ünnepelt az ünnepségen egészségi okok miatt nem tudott részt venni, orvosai nem javasolták neki a hosszú repülőutat. Távollétében az MBSZ két vezetője, Bacsa Péter ügyvezető alelnök és Farkas Tibor főtitkár vette át az elismerést. Varga János az olimpia után ünnepélyes keretek között, Magyarországon kapja meg a díjat - adta hírül az MTI.

Varga János, Abony Város Díszpolgára, a hazai és a világ birkózósportjának legendája, halhatatlan egyénisége: olimpiai, kétszeres világ-, és kétszeres Európa-bajnok. 1939. október 21-én született Abonyban, ahol 1955-ben kezdte el a pályafutását id. Skultéty Sándor irányításával.  Négy évvel később, 1959-ben került be a felnőtt válogatott keretbe, majd nem sokkal ezután a Budapesti Honvéd birkózója lett, és visszavonulásáig a piros-fehéreket erősítette.
 
 
A 79 éves magyar legenda a kötött- és a szabadfogásúak 57 kilogrammos kategóriájában szerepelt, 1961 és 1971 között tíz érmet nyert világversenyeken: az 1968-as mexikói nyári játékokon, az 1963-as és az 1970-es világbajnokságon, valamint az 1967-es és 1970-es Európa-bajnokságon egyaránt aranyérmet szerzett. Ezek mellett 1961-ben és 1967-ben vb-második, 1962-ben és 1971-ben pedig vb-harmadik volt, az 1968-es Eb-n pedig a dobogó második fokára állhatott fel. A versenyzői kategóriában Varga János előtt eddig három magyar tagja volt a Hall of Fame-nek Kozma István, Polyák Imre és Kocsis Ferenc személyében.

A 15 új tagot az UWW augusztus 12-én Rio de Janeiróban, az olimpiai játékok alatt iktatja majd be. Jani bácsi orvosi tanácsra nem vállalja a hosszú utat, a magyar szövetség részéről Németh Szilárd elnök és Bacsa Péter alelnök veszi át a díjat, s majd itthon ünnepélyes keretek között adja át annak, akit illet - írja a Magyar Birkózó Szövetség honlapján.
 
Varga János így kommentálta beválasztását: “Igazán jól jött ez az elismerés, mert a korábbi vezetés alatt semmilyen szempontból nem kerültem szóba, így ez most elégtétel is. Annak idején szó volt róla, hogy legtechnikásabb birkózónak választanak, ez akkor nem történt meg, ez most igen, nagyon boldog vagyok.” - nyiltkozta korábban.

Abony Város Önkormányzata nevében szívből gratulálunk és jobbulást kívánunk neki!

Darányi Erika

Forrás: MTI és Magyar Birkózó Szövetség honlapja
Fotó: Magyar Birkózó Szövetség honlapja és jochapress.hu