
A vidra a budapesti Exo-Pet Állatgyógyászati Centrumba került, ahol ellátják a kezelését, majd a Petesmalmi Vidraparkba, amely már több más mentett vidrának nyújt menedéket. Ha úgy ítélik meg, hogy nincs komoly sérülése, akkor a teljes felépülése után visszatérhet a természetbe is. A vidrapark vezetője Balogh Márta, a vidrák pótmamája, aki rengeteg vidrát felnevelt. Ő fogja a gondját viselni az abonyi vidrának a kórházi kezelése után.
Kisteleki Gergely számtalan vadállatot mentett, de ez volt az első dolga vidrával. Maga is extrémnek nevezte a helyzetet.
Azt tanácsolta, hogy ha bajba jutott, sérült, esetleg elárvult vadállatot találunk, akkor az illetékes nemzeti parkkal kell felvenni a kapcsolatot, és szakemberre kell bízni a befogását. Az efféle esetek a vadállatok urbanizációja miatt ugyan nem mindennaposak, de nem is teljesen egyediek, hiszen baglyok és egyéb ragadozó madarak, őzek, rókák is bemerészkednek az udvarokra.

Kisteleki Gergely elmondta, hogy Magyarország egyébként is vidra nagyhatalom volt egykoron, nagy populációval, azonban az elmúlt évszázadokban sajnos az ember megtizedelte ezt az állatot, mert vetélytársa volt a horgászatban és a vadászatban. Így már fokozottan védett fajnak számít az egész kontinensen, eszmei értéke 250.000 Ft.
Cikk és fotó: Jandácsik Pál
(A nagyításhoz kattintson a képre!)