Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2015 február 17 kedd - 00:45:34     Kulturális hírek      Hozzászólás0

A Kinizsi Pál Gimnázium és Szakközépiskola igazgatójaként tájékoztatást nyújtok az iskolánkban megszervezésre kerülő közösségi szolgálatról. A közösségi szolgálat keretén belül a diákok – a törvényi szabályozás alapján - önként választják meg azokat a tevékenységeket, ahol az 50 órát teljesítik.
 
Az elmúlt két évben többek között az alábbiakban vettek részt diákjaink:
- korrepetálás általános iskolákban
- ruhatárban és jegyszedésben segítés
- kulturális programokban szereplés (iskolai és városi műsorok)
- szociális intézményekben egy-egy ünnep alkalmából megemlékezés
- katonai akadálypálya építése a gimnázium tanulói számára
- a Városunk Fejlődéséért Egyesület programjaiban önkéntesség (mellrák elleni séta)
- helytörténeti tábor szervezés
- ételhordás idős emberek részére
- a Speciális Otthonban műsorok adása

Azok a diákjaink, akik nem szívesen vesznek részt ezeken a programokon, más szervezeteknél is tölthetik a közösségi szolgálatot (akikkel együttműködési megállapodást kötött az iskola). A törvényi szabályozást az alábbiakban mellékelem A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 6. § (4) bekezdése szerint „A középiskola elvégzését közvetlenül követő érettségi vizsgaidőszakban az érettségi vizsgák megkezdésének feltétele ötven óra közösségi szolgálat elvégzésének igazolása,..” Az említett jogszabály közösségi szolgálat fogalmán az alábbiakat érti: „közösségi szolgálat: szociális, környezetvédelmi, a tanuló helyi közösségének javát szolgáló, szervezett keretek között folytatott, anyagi érdektől független, egyéni vagy csoportos tevékenység és annak pedagógiai feldolgozása,” A 97. § (2) bekezdés értelmében „Az érettségi bizonyítvány kiadásához a közösségi szolgálat végzésének igazolását először a 2016. január 1-je után megkezdett érettségi vizsga esetében kell megkövetelni.” 
 
Iskolánk az alábbi szervezetekkel, intézményekkel kötött együttműködési megállapodást a diákok számára. Az aktuális lehetőségekről az iskolai faliújságról tájékozódhatnak tanulóink.
 
Abokom Nonprofit Kft., Abony
Abonyi Birkózó Club
Abonyi Gyöngyszemek Óvoda
Abonyi Lajos Művelődési Ház és Könyvtár
Abonyi Lajos Múzeum Baráti Kör Egyesület
Abonyi Montágh Imre Általános Iskola és Egymi
Abonyi Pingvines Óvoda
Abonyi Szivárvány Óvoda
ÁMK Kerekerdő Óvoda Újszilvás
Cegléd Katasztrófavédelem Kirendeltség
Egyedül nem megy Közhasznú Alapítvány, Abony
Fiatalok Egészséges Életmódjáért Egyesület, Abony
Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola, Abony
Humán Szolgáltató Központ, Abony
Jászkarajenő Község Önkormányzata
Karáért Közhasznú Egyesület, Jászkarajenő
Pest Megyei Polgárőr Szövetség és Tagegyesületei
Somogyi Imre Általános Iskola, Abony
Speciális Otthon, Abony
Városunk Fejlődéséért Egyesület
Abony Váci Egyházmegye Karitasz Szervezete
 
Kavecsánszkiné Pál Erika