Abony Város
Szeretettel köszöntjük Önt Magyarország szívében, Pest Megye déli zugában. Budapesttől mintegy órányi autóútra - a 4. sz. fűútvonalon, Cegléd és Szolnok között - található ez a természeti kincsekben, látnivalókban és programokban gazdag település. Reméljük, megtetszik Önnek Országunk eme kicsiny kis szeglete és kedvet kapnak ahhoz, hogy felkeressenek bennünket, és az itt kínált lehetőségek kellemes kikapcsolódási lehetőséget kínálnak mai felgyorsult világunkban. Kellemes olvasgatást, böngészést kívánunk turisztikai oldalainkon.
Városháza
A Polgármseteri Hivatal épülete 1904-ben épült, Jablonszky Ferenc tervei alapján. Az egyemeletes, eklektikus középület földszinti része megépítését követően hosszú ideig üzleteknek adott helyet, közhivatal csak az emeleti részen működött. A közintézményt a felszabadulás előtt Városházának nevezték (pincéjében akkor börtön volt), 1990-ig Tanácsházaként működött, majd a rendszerváltást követően ismét visszanyerte a Városháza elnevezést.
Városi Termálfürdő
A családias környezetben elhelyezkedő családias kialakítású strand nem csak a helyi lakosság, hanem a környező településekről és messze földről érkező vendégek kedvelt pihenőhelye is. A létesítmény kicsi, de rendkívül hangulatos. Kis- és nagymedence, gyógymedence várja a sportolni, megmártózni, pihenni vágyókat. A Strandfürdő területén elhelyezkedő műemléknek nyilvánított patinás kúriában Egészségmegőrző központ kapott helyet. Súlyfürdő, szauna, fizikoterápiás kezelési lehetőség, gyógymasszázs, pezsgő- és ülőfürdő, gyógymedencék kínálják a gyógyulás és felfrissülés páratlan élményét.
Közösségi Ház
Abony Város Önkormányzata támogatást nyert a Lehetőségeink Fő Tere - Abony Város integrált településközpont fejlesztése című KMOP-5.2.1/B-09-2f-2010-0011 azonosító számú pályázaton az Új Széchenyi Terv keretében. A pályázat részeként épül meg Abony Város Közösségi Háza- Komplex kulturális, oktatási, művészeti központja és ezzel egyidejűleg az új Zeneiskola, amely az Önkormányzat önerős vállalkozása.
Kinizsi Városkapu
Kinizsi Magyar Balázsnak - Mátyás hadvezérének vezértársa volt, akit 1472. május 20-án Budán kelt és Báthory István országbíró előtt kötött megállapodásában Magyar Balázs fiává fogadott. Mivel Weseni (Vezsenyi) László királyi főlovászmester fiú - gyermek nélkül halt meg, így birtokai Vásonkővára, Vázsony és a Külső-Szolnok megyei Abony, Paládics, Tószeg, Bög, Kécske, Kürt, Tas stb. faluk az 1473. január 8-án kiállított szabadalmi adománylevél alapján Magyar Balázs tulajdonába kerültek. Leánya Benigna Kinizsi Pál felesége lett, aki felesége jogán birtokolta a területet. Az egykori Kinizsi hagyományokat ápolva, fenntartva épült meg a Kinizsi Városkapu.
2015 február 16 hétfő - 18:53:03     Kulturális hírek      Hozzászólás0

Varázslatos estével ajándékozta meg a műértő és érzékeny közönséget Szulák Andrea és a Studio11 Ensemble együttes. Az országos hírű énekesnő Valentin nap alkalmából adott koncertet Abonyban, amelyen teltház volt. Színes dalrepertoár várta a közönséget, de a számok többségében a főszereplő a szerelem és a szeretet, a boldogság, vagy éppen annak melankolikus hiánya volt. Néha úgy kell, hogy dédelgess, „Boldogság, gyere haza”, „Szeretni bolondulásig”, „Egy darabot a szívemből”, csupán néhány dal, ami betöltötte a színháztermet, és megteremtette azt a bájos, vibráló és virtuóz atmoszférát, aminek valamennyi néző átadhatta magát. Szulák Andrea és a Studio11 Ensemble azokat a dalokat hozta el nekünk, amik az életük során meghatározó volt, megemlékezve szeretetteljes tisztelettel és alázattal azokról az énekesekről, zenészekről is, akik előttük taposták a nagyvilági deszkákat. Nem csak magyar, hanem angol számokat is játszottak. Cheek to cheek”, „Wave”, „Blues skies és az énekesnő egyik leghíresebb dala, Frank Sinatra New York, New York-a is dübörgött a színházteremben.
 
A képgaléria a képre kattintva tekinthető meg. Fotó: Borsányi János

A Studio11 Ensemble önálló zeneszámokkal is elkápráztatta a közönséget. A zenekar Zsoldos Imre és Dobsa Sándor vezetésével indult 1963-ban, amely évtizedek óta a magyar könnyűzene egyik meghatározó formációja. Kik ma a tagjai? Tóth Gyula zenekarvezető, Rátonyi Róbert, Boegán Péter, Gátos Iván, Barbinek Gábor, Nagy Balázs, Ducsai Szabolcs, Kalmus Pál, Zsoldos Béla, Csejtei Ákos, Takács Donát és az Abonyban méltán ismert Varga „Kakas” Gábor. Szulák Andrea számos színdarabban, filmben, sorozatban feltűnt, és nem kevés tévés műsor vezetőjeként is bizonyított. Boldogság, gyere haza (2007) szólólemeze Aranylemez. Az est előtt sikerült egy rövid interjút készítenünk a művésznővel. Szulák Andrea elegáns, vicces, kedves. Árad belőle egyfajta természetesség, báj és alázat, ami a tehetsége mellett a legjobb és legtiszteletreméltóbb előadóművészek közé emeli. A vele készített beszélgetés is ezt bizonyítja. 

Jandácsik Pál (J. P.): Az előadóművészet valamennyi szegletében képviseltette már magát. Színművésznő, énekesnő és műsorvezető is. Melyik szerepkörben érzi a leginkább otthon magát?   
Szulák Andrea (Sz. A.): Mindig abban, amit éppen akkor csinálok, de mindig el szoktam mondani, hogy az igazi hivatásom az éneklés.   
 
J. P.: Igen, a mai estén Szulák Andreát, mint énekesnőt láthatjuk Abonyban. Szving, szerelem, Szulák a műsor címe. A szving műfaja mellett még milyen zenei műfajok állnak közel a szívéhez?   
Sz. A.: Alapvetően klasszikus zene rajongó és függő vagyok, de a jazz, a szving, a funky, bizonyos pop zenékben, de még a rockban is van olyan számok, amiket szívesen hallgatok.  
 
J. P.: A mai koncert repertoárjában van kedvenc dala?   
Sz. A.: Azokat a dalokat fűztük egy csokorba, amelyek valamikor, valamiért nagyon-nagyon fontos szerepet játszottak az életemben, így mindegyik az.   
 
J. P.: A Studio 11 Ensemble együttessel fog fellépni a mai estén. Régóta dolgozik velük?   
Sz. A.: Nagyon. A pályám kezdete óta. Még a Magyar Rádióban dolgozott a Studio11, amikor megismertem őket. Persze azóta kicserélődtek már a tagok, és a mai egy egészen új formáció. Rengetek fiatal, nagyon-nagyon tehetséges zenész ül ott, és azt hiszem, hogy méltó módon viszik tovább a Studio 11 nevét.  
 
J. P.: Ki inspirálta arra, hogy erre a pályára lépjen? Van példaképe?   
Sz. A.: Nincs. Valahogy úgy volt kódolva kezdetektől fogva, hogy ide sodródjak. Voltak „varga-betűk”, amikor még középiskolás koromban képzőművésznek készültem, de szerintem ez írva vagyon.  
 
J. P.: Ma is dolgos nap áll Ön mögött, hiszen Pestről érkezett hozzánk, Abonyba, méghozzá a Szépség és a szörnyeteg című darabról, amiben Teamamát játssza. Milyen érzés egy Disney karakternek a bőrébe, pontosabban zománca mögé bújni?   
Sz. A.: Imádom. Isteni jó zenéje, és egy nagyon kedves történet. Ráadásul a gyerekem első kedves olvasmányai közé tartozott a Szépség és a szörnyeteg, így neki nagyon nagy öröm volt látni az anyukáját Teamamaként a színpadon. Azt hiszem életemben nem izgultam annyira, amikor Ő ült a nézőtéren.   
 
J. P.: Mennyiben különbözik a Disney mesében látott Teamama Szulák Andrea Teamamájától?   
Sz. A.: Az ember, amikor egy szerepet játszik, akkor mindig magából kezd el elsősorban táplálkozni, még ha nem is teljes egészében önmagát alakítja a színpadon. De vannak olyan eszközök, olyan élmények, gondolatok, amik segítenek, hogy a felszínre törjenek ezek a szerepek. Az, hogy édesanya vagyok, nyilván nem véletlen, hogy hozzásegített engem ehhez a szerephez.  
 
 J. P.: Nem először jár Abonyban. 2013-ban is fellépett ebben a városban, éppen az abonyi Kultúra Háza átadása tiszteletére, akkor még nem a színpadon, hanem a főtéren, szabadtéri koncert keretében. Az abonyiak szeretik Önt. Nagyon szeretjük Önt. Mi sem bizonyítja jobban, mint ez a teltházas előadás. Mit üzen az abonyiaknak?   
Sz. A.: Először is nagyon köszönöm, hogyha szeretnek. Ez nekem nagyon fontos, ez az üzemanyagom. Mindig, amikor egy helyre újból és újból vissza tudok térni, akkor már el is hiszem. Gyanítom, hogy az abonyiak tényleg szerethetnek, hogyha már másodszor ide jövök. Bármikor, csak szeressenek tovább, nincs messze Abony, szaladok, énekelek, amikor csak akarják!   

J. P.: Várni fogjuk legközelebb is!   
Sz. A.: Nagyon köszönöm a jóindulatot! Isteni a kávé, gyönyörű a Művelődési Ház, és jók voltak a kérdések.   

J. P.: Köszönjük szépen!   
 
Jandácsik Pál, Fajka Zsanett
 
Fotó: Borsányi János